Obecně o SEO

Co že vono to SEO je?
Jedná se o zkratku Search Engine Optimization, tedy přeloženo – optimalizace pro vyhledávače.
V podstatě jde se o metodu jak vyhledávačům „předhodit“ stránky tak aby se zobrazovaly na co nejlepších pozicích na slova a dotazy, které považujeme za důležitá.
Pokud se stránka dostane na přední pozice i na jiná slova, pak se jistě zlobit nebudeme.
Ne vždy je vyšší pozice lepší ale o tom více zase někdy jindy.
Existuje několik technik jak se dostat ve výsledcích vyhledávání výš. Některé jsou rychlejší jiné dlouhodobější a jiné zase patří mezi nekalé techniky (to bude výživná část seriálu:D).
Optimalizaci tedy můžeme rozdělit na etické SEO. To jsou vesměs takové metody, které zvyšují kvalitu stránek, kterou vnímá vyhledávač. Můžeme sem zazařadit přirozené zpětné odkazy, kvalitní a unikátní obsah, ale třeba také tématické odkazování.
Na druhé straně je neetické SEO, black hat SEO nebo ještě jinak spam. Do této kategorie patří zejména budování doorways, linkfarem nebo vkládání skrytých textů do stánek.

Co že vono to SEO je?Jedná se o zkratku Search Engine Optimization, tedy přeloženo – optimalizace pro vyhledávače.V podstatě jde se o metodu jak vyhledávačům „předhodit“ stránky tak aby se zobrazovaly na co nejlepších pozicích na slova a dotazy, které považujeme za důležitá.Pokud se stránka dostane na přední pozice i na jiná slova, pak se jistě zlobit nebudeme.Ne vždy je vyšší pozice lepší ale o tom více zase někdy jindy.Existuje několik technik jak se dostat ve výsledcích vyhledávání výš. Některé jsou rychlejší jiné dlouhodobější a jiné zase patří mezi nekalé techniky (to bude výživná část seriálu:D).Optimalizaci tedy můžeme rozdělit na etické SEO. To jsou vesměs takové metody, které zvyšují kvalitu stránek, kterou vnímá vyhledávač. Můžeme sem zazařadit přirozené zpětné odkazy, kvalitní a unikátní obsah, ale třeba také tématické odkazování.Na druhé straně je neetické SEO, black hat SEO nebo ještě jinak spam. Do této kategorie patří zejména budování doorways, linkfarem nebo vkládání skrytých textů do stánek.